Чехія та Прага

  

Чеська Республіка - держава в центральній Європі. Межує з Польщею, Німеччиною, Австрією і Словаччиною. Прага являється столицею Чехії та її найбільшим містом. Станом на 2013 рік населення Праги складає приблизно 1,3 млн. людей.

Державна мова - чеська, більшість населення розуміє словацьку, польську, російську, трошки німецьку та англійську.

У Празі величезна кількість неймовірно гарних палаців, замків, музеїв, театрів, пам'ятників, галерей і концертних залів. Це не могло залишитися непоміченим світовою громадськістю, і в 1992 р. історичний центр міста внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Список державних свят виглядає наступним чином:

1 січня - Новий рік
1 травня - День праці
8 травня - День Перемоги
5 липня - День слов'янських святих Кирила і Мефодія
6 липня - День страти Яна Гуса
28 вересня - День чеської державності
28 жовтня - День виникнення незалежної Чехословацької республіки
17 листопада - День боротьби за свободу і демократію
24 грудня - Святвечір
25-26 грудня - Різдво

Крім державних свят в Чехії відзначають інші свята (саме до них відносяться Новий рік, Святвечір і Різдво), пам'ятні дні (відносяться до робітників, наприклад, 8 Березня - Міжнародний жіночий день) і вихідні дні.

Медицина в Чехії

Вся медицина в Чеській республіці є комерційною та обслуговує пацієнтів тільки на підставі страховки. Тому перед поїздкою слід заздалегідь вирішити це питання, до того ж наявність страховки є одною з обов'язкових умов отримання візи. Важливо не економити на дрібницях, адже трапитись може все, що завгодно. Існує кілька програм страхування: від програми «А» - Мінімум (включає в себе тільки медичне транспортування і посмертне повернення на батьківщину), до програми «Е» - Преміум (є найповнішим видом страхування). Вартість страховки залежить від ряду факторів, але не перевищує 2 євро в день.

Якщо раптом терміново необхідні медичні послуги, то можна звернутися в поліклініку (працює цілодобово), яка допомагає допомогу іноземним громадянам:

MOTOL

Адреса: V Úvalu 84, 150 06 Praha 5

тел .: 224 433 690, 224 433 682

e-mail: cizinecke@fnmotol.cz

 

Nemocnice Na Homolce

Адреса: Roentgenova 2, Praha 5,

тел.: 257 271 111, 257 272 154.

Але, перш, ніж куди не будь звертатися, необхідно зв'язатися зі своєю страховою компанією, щоб уникнути різного роду непорозумінь і завищених витрат на медичні послуги.

Крадіжки в Празі

Перебуваючи в такому красивому місті та милуючись його визначними пам'ятками, дуже важко залишатися пильним і уважним. Цим і користуються місцеві злочинці, без особливих зусиль обкрадаючи туристів. Дуже шкода, коли крадуть якусь грошову суму, але це не настільки страшно, як втрачені документи. Якщо така неприємність все ж сталася, то необхідно звернутися з відповідною заявою до найближчого відділення поліції. Там вам видадуть підтвердження того, що стався факт злочину, яке потрібно пред'явити в посольство.

Українське посольство в Чехії                                                                        
160 00 Praha 6, Charlese de Gaulla 29
Тел.: + 420 227-020-200, + 420 227-020-212
Факс: +420 233 344 366
e-mail: emb_cz@mfa.gov.ua
Години прийому: 08.00 — 12.00, 13.00 — 17.00 (понед.-п'ятниця)

Генеральне консульство України, м. Прага:
160 00 Praha 6, Charlese de Gaulla 27
Тел.: +420 227 020 212
Факс: +420 224 325 561
e-mail: konzulat_cz@mfa.gov.ua

Залежно від тяжкості ситуації, яка з вами сталася, уповноважені працівники посольства або консульства пояснять, що робити далі та нададуть необхідну допомогу.

Важливі номери телефонів

112 - SOS дзвінок (на іноземних мовах).
158 - Поліція Чеської Республіки.
156 - Міська поліція.
150 - Пожежна служба.
155 - Швидка допомога.
8-10- (420) 800 280 281 - Допомога при поломці автомобіля.

Мобільний зв'язок

На даний момент в Празі найбільшим ступенем популярності користуються три оператори мобільного зв'язку: О2, Vodafone і T-Mobile. Вибір, в першу чергу, обумовлений Вашими потребами. Хтось вважає, що істотно заощадить в роумінгу, якщо придбає місцеву сім-карту, а для когось телефонні розмови практично не мають значення, зате принципово важливо мати можливість недорого виходити на простори мережі Інтернет. Підтримка GPS завжди допоможе опинитись в потрібному місці та ознайомитися з важливою інформацією. Що стосується безпосередньо тарифів, то офісів телефонних компаній в Празі досить багато, і оператори обов'язково вручать Вам буклети з тарифами, а Ви вже зможете остаточно визначитися при їх порівнянні.

Валюта

Багато туристів, збираючись в Чехію, обмінюють національну валюту на Євро. Це абсолютно логічне рішення, адже країна приєдналася до Шенгенської угоди. Це так, але від своєї національної валюти - чеської крони - не відмовилася. Тому після приїзду до Чехії з євро потрібно бути готовим до того, що доведеться шукати обмінні пункти та не прогадати з різницею в курсах. Досвідчені туристи дають чотири поради:

- Вважається, що в арабських обмінниках кращий курс обміну гривень на крони. Ці обмінники можна знайти недалеко від Вацлавської площі;

- Також поблизу від Вацлавській площі є відділення Unicredit Bank, де пропонується хороший курс, але стягується банківська комісія приблизно в 2%;

- Користується популярністю у туристів обмінний пункт по вулиці Kaprova 15, поруч з собором sv. Mukilasa (поруч з метро Staromestska);

- Можна не шукати обмінні пункти і просто обміняти євро через банкомат.

Міський транспорт

Прага - порівняно невелике місто, тим більше, що основний інтерес у туристів викликає його історичний центр (його взагалі можна обійти пішки, помилувавшись зайвий раз красою архітектури). У столиці Чехії є метрополітен (поїзди ходять кожні дві хвилини), їздять автобуси, трамваї (особливий інтерес представляє історичний трамвайчик), таксі. Є можливість орендувати автомобіль на певний термін. Вартість проїзду цілком доступна, але актуальність цін потрібно уточнювати безпосередньо перед поїздкою.

Їжа

У Празі просто величезна кількість всіляких кафе і ресторанів. Неможливо побувати в Чехії і не покуштувати знамениті на весь світ такі страви як: вепрево коліно, смажений сир, свинячі реберця, блакитний Капр (короп), кнедлики і ряд інших делікатесів. Але варто пам'ятати про те, що чеська кухня дуже калорійна, тому хто стежить за своєю вагою і здоров'ям, не варто зловживати. Чеське пиво - окрема пісня. Зайве говорити про його якість, цілком доречно буде сказати, що крім традиційних сортів чехи дивують гостей і такими видами пива як: вишневе, медове, кропив'яне, бананове, ванільне, шоколадне та ін.

Проживання в Празі

На сьогодні в Празі є більш ніж 2500 готелів - від двох до п'яти зірок. Ціна за номер залежить не тільки від зірковості готелю і виду з вікна, в першу чергу на неї впливає район, в якому знаходиться готель і сезон, в який Ви приїхали. Ціна за номер в двозірковому готелі починається від 20 євро / доба. Вартість номера в тризірковому готелі починається від 35 євро / доба. Ціни на номери в більш дорогих готелях, відповідно, вище.

Деяких туристів відвідує думка орендувати в Празі квартиру або кімнату, і не даремно. Адже квартира вийде значно дешевше. На сьогоднішній день існує безліч інтернет-порталів, та груп в соціальних мережах, за допомогою яких можна реалізувати цю ідею.

Визначні пам'ятки Праги

Їх настільки багато, що немає сенсу їх перераховувати. В історичному центрі Праги практично кожен будинок являє собою пам'ятку або чудо архітектури. Але обов'язково варто побачити: Карлів міст, Празький Град, Празькі куранти, Вишеград, Єврейське кладовище і Празький зоопарк. Крім того, не варто забувати, що навколо Праги є чимало цікавих міст (наприклад, Чеський Крумлов) і навіть країн! Ви перебуваєте в Європі: всього в декількох сотнях кілометрів розташовані Німеччина і Австрія. Чому б їх не відвідати, маючи на руках шенгенську візу?

 Робота в Празі

Багатьом туристам настільки подобається це казковий чеське місто, що у деяких виникає думка про переїзд та працевлаштування у Празі. Витівка ця цілком здійсненна.

Компанія ART VIKO пропонує офіційне працевлаштування в сфері готельно-ресторанного бізнесу. У нас ви можете отримати роботу на такі позиції як: Покоївки, Посудомийники, Офіціанти, Помічники кухаря, Клінінгові служби, Працівники складу. Також надаєм повну візову підтримку.

)